Real Madrid s-a impus pe terenul celor de la Inter cu 2-0, după ce în tur a câștigat cu 3-2, și este tot mai aproape de calificarea în optimile Ligii Campionilor.

Madrilenii au deschis scorul în minutul 7, după un penalty transformat de Eden Hazard. Inter a primit o nouă lovitură în minutul 33, după ce Vidal a cerut penalty și a fost văzut două cartonașe galbene în zece secunde din partea arbitrului, astfel că a fost trimis la cabine.

Scorul final a fost stabilit de Rodrygo, în partea secundă. Lăsat liber pe bara a doua, brazilianul a reluat simplu o centrare venită de pe partea dreaptă și a mărit avantajul spaniolilor, care nu au mai scăpat meciul de sub control.