Tottenham s-a impus cu 4-0 în fața lui Ludogorets, în etapa a patra a fazei grupelor Europa League, meci în care Harry Winks a marcat un gol superb.

La 2-0, în minutul 63, mijlocașul lui Tottenham a trimis, de la 40 de metri, spre poartă un balon lobat, care l-a surprins pe portarul Ivanov Iliev, a lovit bara transversală și a intrat în poartă.

Alături de super execuția lui Harry Winks, Tottenham a mai punctat în partida cu Ludogorets prin Carlos Vinicius (16, 34) și Lucas Moura, care a închis tabela în minutul 73.

La Ludogorets, Cosmin Moți și Dragoș Grigore au fost integraliști în centrul apărării, în timp ce atacantul Claudiu Keșeru a jucat până în minutul 68, când a fost înlocuit cu Mavis Tchibota.