Junior Morais a reacționat după scandalul uriaș declanșat la Gaziantep. Fundașul a marcat în proprie poartă în remiza cu Hatayspor și a anunțat că vrea să plece de la echipă. Fostul jucător al FCSB și al Astrei a oferit o primă reacție pentru ProSport, în care spune că vrea să revină în România.

Junior Morais a declanșat un scandal monstru în Turcia, după ce a marcat în proprie poartă în minutul 90+7. În urma autogolului, oaspeții au egalat, iar Gaziantep – Hatayspor s-a terminat 1-1.

„Autogolul de azi din prelungiri a fost un semn de la Dumnezeu că trebuie să plec de la Gaziantep. Deja după plecarea lui Marius Șumudică mă gândeam că e greu și pentru familia mea care e aici cu mine. Mai toate sunt închise și ne e dor de România.

Nu m-a dat nimeni afară, pur și simplu după meci m-am dus și le-am zis că nu mai vreau să continui la Gaziantep. Aștept să rezolv zilele astea totul și să mă întorc în România.