Ciprian Tătărușanu a fost declarat cel mai bun om de pe teren în derbiul dintre Inter și Milan, din sferturile Cupei Italiei la fotbal. Cu toate că a avut câteva parade fantastice, Tătărușanu nu a putut opri înfrângerea echipei sale: Inter s-a impus cu 2-1, printr-un gol marcat de Eriksen, în minutul 97.

Ibrahimovic a deschis scorul în minutul 31, însă apoi și-a tras serios echipa în jos: s-a înjurat ca la ușa cortului cu Lukaku, a primit un cartonaș galben, iar apoi a fost eliminat în minutul 58 după ce l-a primit pe al doilea.

Inter a egalat dintr-un penalti obținut după consultarea VAR (a înscris Lukaku în minutul 71), iar apoi Christian Eriksen a punctat decisiv dintr-o din lovitură liberă, în minutul 90+7.