În prima parte, fără românii Dennis Man și Valentin Mihăilă, Parma a dominat jocul și a reușit să puncteze de două ori, prin același Musa Barrow, care a reușit ”dubla” în minutele 15 și 33.

La pauză, Dennis Man a intrat pe teren, însă nu a reușit să aducă niciun plus ofensiv pentru Parma. Celălalt român din lot, Valentin Mihăilă, a fost trimis pe gazon de Roberto D'Aversa în minutul 70, a avut una dintre cele mai mari ocazii ale Parmei, în minutul 87, când a trimis, însă, peste poartă dintr-o poziție excelentă, singur cu portarul Skorupski.

La scurt timp de la șansa irosită de Mihăilă, Orsolini a făcut 3-0 pentru Bologna, stabilind scorul final al jocului.