FC Barcelona a cedat fără drept de apel în optimile Champions League, în fața finalistei din sezonul precedent, PSG, scor 1-4. Parizienii sunt cu un picior în sferturi după o prestație aproape perfectă pe Camp Nou.

Aflată într-un sezon de tranziție, Barcelona a dat peste formația împotriva căreia se impunea cu 6-1 în urmă cu patru ani, reușind una dintre cele mai mari reveniri din istorie. PSG a venit pe Camp Nou fără Neymar Jr și Angel Di Maria, însă antrenorul Mauricio Pochettino are un lot suficient de puternic la dispoziție.

Messi a atins două borne impresionante după golul marcat în poarta lui PSG, dar a fost prea puțin pentru FC Barcelona
Fost antrenor la Espanyol, Pochettino a spus în repetate rânduri că nu ar antrena niciodată FC Barcelona, astfel că duelul din această seară a fost unul special pentru el. Jocul a început sub semnul echilibrului, iar Kurzawa le-a făcut cadou un penalty catalanilor, în minutul 27. De Jong a fost faultat în careu, iar Leo Messi a înscris cu sânge rece de la punctul cu var.