FCSB a obținut o victorie clară pe Arena Națională contra Universității Craiova, scor 4-1, într-o partidă contând pentru etapa a doua din Liga 1.

Cu un antrenor interimar pe bancă și fără Alexandru Cicâldău, transferat la Galatasaray, Universitatea Craiova s-a văzut condusă după doar șapte minute. Olimpiu Moruțan a găsit o execuție splendidă, de la aproximativ 30 de metri, care l-a surprins pe Mirko Pigliacelli.

Universitatea Craiova a rămas fără Andrei Ivan și George Cîmpanu, accidentați, iar FCSB a făcut 2-0 în minutul 16, când Octavian Popescu a fost găsit excelent în careu de Andrei Cordea și a înscris cu un șut la colțul lung.