Clotilde Armand convoacă o nouă ședință de urgență pentru a primi mandat să rezilieze contractul cu Romprest, după ce instanța de judecată a respins acțiunea formulată de Primarul Sectorului 1 pentru lipsa calității procesuale active.

”Instanța a decis și mi-a dat dreptate:

Primarul trebuie împuternicit de Consiliul Local al Sectorului 1 pentru a putea rezilia contractul cu Romprest în Justiție. Pentru că parte din acest contract este Consiliul local. Nu primarul. Ce au spus consilierii PNL după ședința de vineri la care nu s-au prezentat? Exact pe dos. Că nu trebuie acordul Consiliului Local. Iată că instanța a hotărât: "Respinge acțiunea formulată de reclamanții Sectorul 1 al Municipiului București şi Primarul Sectorului 1 pentru lipsa calității procesuale active.


Comentarii

Muie PSD! Mă cac în pizda mă-tii băi Paulus. Eu zic că tu trebuie neapărat să fii pus cu forța la curul unui Bou autentic să te scuipe ăla cu balegă, că așa poate-ți bine și ție mintea la cur, că ceea ce ai tu pe umeri nu e decât o pereche de buci neo-marxiste. Muie PSD!

27 iulie 2021 22:26

Cel mai toxic idiot neomarxist din Românica este împrejmuitul din prejur Muie Psd! Dă-i idiotului ce ecce al idotului: un scuipat între ochi și mergi mai departe.

27 iulie 2021 15:25

noi Cel mai toxic partid din Romania este Psd..cancerul politici romanesti..

27 iulie 2021 13:48

Muie postacilor Psd si Psd-istilor Imputitilor si gunoielor de postaci Psd-isti f.m.m de tigani romani...moarte secutistilor..comunistilor din Psd..numai minciuni si manipulari despre Clotilda ...huuuuu jegurilor de postaci Psd-isti..

27 iulie 2021 13:47

x Adunatura letala si toxica USR/PLUS trebuie deratizata cu verde de Paris - solutie care extermina instantaneu si definitiv paduchii, gandacii, sobolanii si toti parazitii ce fac viata grea oamenilor.

27 iulie 2021 10:15

xyz Idioata Clotilda n-a inteles nimic, din hotararea Instantei de judecata, adica, idioata Clotilda, nu poate sa rezilieze singura - cum ar vrea idioata, contractul cu Romprest, trebuie sa voteze si consilierii. Acestia, vor refuza sa fie complici la afacerea cu mafia siciliana, clocita de idioata Clotilda, deoarece, mafiotii o data bagati in Capitala, vor aduce droguri, gunoaie cu tonele, orice nenorociri pt bucuresteni.

27 iulie 2021 9:53

Muie postacilor Psd si Psd-istilor F****a in gura de imputiti de postaci Psd-isti...sa imi bag p**a si in gura Psd-istilor care va trimit aici si va platesc....moarte Psd-ului si postacilor lor...

27 iulie 2021 9:10

Muie postacilor Psd si Psd-istilor F****a in gura de imputiti de postaci Psd-isti...sa imi bag p**a si in gura Psd-istilor care va trimit aici si va platesc....moarte Psd-ului si postacilor lor...

27 iulie 2021 9:10

Muie postacilor Psd si Psd-istilor F****a in gura de imputiti de postaci Psd-isti...sa imi bag p**a si in gura Psd-istilor care va trimit aici si va platesc....moarte Psd-ului si postacilor lor...

27 iulie 2021 9:10

Muie postacilor Psd si Psd-istilor F****a in gura de imputiti de postaci Psd-isti...sa imi bag p**a si in gura Psd-istilor care va trimit aici si va platesc....moarte Psd-ului si postacilor lor...

27 iulie 2021 9:10

Muie postacilor Psd si Psd-istilor F****a in gura de imputiti de postaci Psd-isti...sa imi bag p**a si in gura Psd-istilor care va trimit aici si va platesc....moarte Psd-ului si postacilor lor...

27 iulie 2021 9:10

Muie postacilor Psd si Psd-istilor F****a in gura de imputiti de postaci Psd-isti...sa imi bag p**a si in gura Psd-istilor care va trimit aici si va platesc....moarte Psd-ului si postacilor lor...

27 iulie 2021 9:10

Clocitura Armand mizează că odată avizat contractul provizoriu (pe 30 de zile), sub acoperirea „legală” a stării de urgență, cu firma mafioților italieni și a sclavilor lor rromâni, contractul se va eterniza de la sine. Vorba unui personaj camilpetrescian, „pe unde trece un guzgan, poate trece și un elefant”! Nici nu-i trece prin cap că răul făcut, de fapt, întregului București, s-ar putea s-o coste libertatea. Iar asta depinde de DNA. Este oare această instanță o instituție a statului și a poporului român, sau un ou de cuc al neomarxiștilor globaliști? După liota incredibil de mare a porkurorilor români afiliați mișcării #rezistace n-ar fi exclus să-i înghițim scursurile otrepei franzuzești, care s-a înșurubat în destinul nefericit al României! În general, nu se știe, dar marele Berthelot, generalul francez prin care Franța a acordat un ajutor neprețuit României în Primul Război Mondial, fiind venerat pur și simplu de poporul român, a adresat după război guvernului de la Paris o notă diplomatică în care aprecia că românii sunt cam naivi și că ar fi venit momentul ca România să fie făcută o colonie a Franței! Din fericire, guvernul francez nu a marșat la această idee, iar cel de la București nu a făcut în vreun fel caz de acest derapaj al generalului. A trebuit să vină neomarxistul Macron la putere în Franța ca să sprijine în mod ocult o asemena mafioată, neomarxistă și ea, numită Clotilde Armand, să facă avere în România, cu prețul distrugerii prieteniei și respectului pe care românii le nutresc pentru sora noastră mai mare de „geantă” latină!

27 iulie 2021 4:28

xyz Idioata Clotilda n-a inteles nimic, din hotararea Instantei de judecata, adica, idioata Clotilda, nu poate sa rezilieze singura - cum ar vrea idioata, contractul cu Romprest, trebuie sa voteze si consilierii. Acestia, vor refuza sa fie complici la afacerea cu mafia siciliana, clocita de idioata Clotilda, deoarece, mafiotii o data bagati in Capitala, vor aduce droguri, gunoaie cu tonele, orice nenorociri pt bucuresteni.

26 iulie 2021 21:29

Muie postacului Psd-ist @noi Se putea un imputit de postac Psd-ist ca no atace pe Clotilda..gunoiul de postac cu numele @noi..mars in P***a ma-ti de sluga Psd-sta

26 iulie 2021 19:15

Roland Porteau de la Morandière - Clotilde a raison - Clotilde are dreptate. Trebuie resiliat total contractul cu RROMprest. Acesti Rromi nu-s in stare sa mentila curatenia orasului!

26 iulie 2021 17:30

noi Consilierii PNL si PSD nu trebuie sa fie complice la afacerea mafioata a lu' Clotilda, cu interlopii italieni, infractorii italieni vor aduce tone de gunoaie in Romania, sub contractul fraudulos cu sect.1 nenorocita. Consilierii sa respinga rezilierea contractului cu Romprest si semnarea contractului cu mafia siciliana a gunoaielor. Clotilda e o nenorocita.

26 iulie 2021 17:00