Unele dintre restricțiile introduse din cauza Covid-19 ar putea rămâne în vigoare zece-cincisprezece ani, afirmă epidemiologul-șef al Islandei.

Thorolfur Gudnason, un medic care deține funcția de empidemiolog șef al Direcției islandeze de sănătate, a fost chestionat de jurnalista Esther Hallsdóttir dacă restricțiile ar putea fi menținute chiar pentru o perioadă de zece-cinsprezece ani. Gudnason a răspuns afirmativ. „Poate fi chiar așa, nimeni nu poate spune cu certitudine cum va fi viitorul. Asta am spus întotdeauna și nu există predictibilitate în acest sens", a spus Gudnason.

„Nu se pot face predicții”

„Nu este nimic nou și mulți oameni se plâng că nu este posibil să se prevadă ceva. Dar chiar nu este posibil când virusul este imprevizibil și apare mereu ceva nou care schimbă ceea ce credeai cu câteva luni în urmă”, a adăugat el.

Integral pe Evenimentul Zilei



Comentarii

Tu câți bolșevici ai sodomizat pandemia asta? Ce aștepți?

2 august 2021 7:43

Pute a căcat, deci e psd-istul Paulus prin zonă 22:34

2 august 2021 6:59

Mama lu' Omida - ASA E; eu preconizez ca "restrictiile" ar putea dura CEL PUTIN 7ß-80 de ani, motiv pentru care recomand lipirea mascaradei de EURO-rât cu Patex!!!

1 august 2021 22:34

Scenariu de goază: P$D ar reveni la putere Doamne, ferește!

1 august 2021 20:29

Baron in călduri: aș da o muie. Vreau postac bolșevic. Acum! .

1 august 2021 18:19

Vor muri 200.000 de șobolani anti-vacciniști Doamne-ajută!

1 august 2021 14:25

Fute repede un sobolan negationist! Acum! .

1 august 2021 11:59

Adrian Nastase, zis si Sodomitul... Măi Ecce Kur Rupt, te-am sodomizat o viață-ntreagă. Cât vrei să te mai fut în cur? În plus, ai curul rupt...

1 august 2021 7:45

Lideri PSD care au trecut prin patul lui Adrian Năstase Victor Ponta, etnic albanez, mason, ofițer SIE; Nicolae Bănicioiu, sugaci; Liviu Dragnea, activ; Șerban Nicolae, activ; Robert Negoiță activ/pasiv. În trecut, Adrian Năstase îl fute în cur pe Alexandru Hăulică, reprezentantul României la UNESCO. Năstase i-a supt pula și lui Petre Roman, mason, din tată evreu, întemeietor al Securității.

31 iulie 2021 22:08

Ecce Kur Rupt, sodomitul de serviciu al P$D, șobolan lelinist cu trecut comunist 0:52

31 iulie 2021 18:41

Fute repede un sobolan negationist! Acum! .

31 iulie 2021 16:50

Întrebarea esențială ecce dacă pârțologul ăsta e plătit de Pfizer sau de Moderna!

31 iulie 2021 0:52