România are capacitate de a primi migranți, însă cu o anumită condiție, a anunțat ministrul de Interne Lucian Bode, în contextul crizei din Afganistan.

Bode a precizat într-o conferință de presă că singura condiție pusă de autoritățile române în cazul refugiaților ”aflați în pericol în Afganistan”, care vor să intre în România, este ca aceștia să fie verificați de structurile românești de securitate.

De la 1 ianuarie până în prezent, în România au încercat să intre aproximativ 47.000 de migranți.

”Facem aceste analize pe tot ce înseamnă componenta națională și în același timp sunt convins că mâine la consiliul extraordinar JAI - Justiție și Afaceri Interne de la Bruxelles - vom adopta o declarație comună în care vom prezenta Uniunii Europene, statelor în primul rând, abordarea comună a tuturor statelor membre.

Integral pe ProTV



Comentarii

ion N-avea Romania nevoie, de salbaticii astia, care ucid omul, cum starpesc un gandac....si, plini de ura fata de crestini. Unde-i cazeaza, mancare, medicamente, spalare caci put. Cadoul facut Amerciani pt "aliatul" NATO, amarat de Romanie.

31 august 2021 16:07

Baron in calduri ciclop, vrei sa te sodomizez si azi?

31 august 2021 8:53

ciclop, membru PSD Vreau sa vina cat mai multi musulmani. Am auzit ca au pula mare...

31 august 2021 8:13

Paulus, sodomitul de serviciu al P$D In ultimul timp, oamenii nici macar nu se caca pe mine. Zica daca ar facea-o ar profana cacatul...

31 august 2021 7:57

Pute a cacat, deci e psd-istul Paulus prin zona: 23:41 - 23:49

31 august 2021 7:56

Ministrul Economiei, Lucian Bode, a fost întrebat luni câtă şpagă a luat pentru a "absorbi" "refugiati" afgani si pentru privatiza Cupru Min, moment în care demnitarul s-a arătat foarte deranjat de abordare, răspunzând că este un sugator de EURO-poolla onest si cinstit şi nu permite astfel de acuzaţii.

30 august 2021 23:49

Xi Jinping: sug poolla lu' EURO-Baronu LGBT-ORL în calduri #Acum! & #REZIST!

30 august 2021 23:44

Baron in calduri: sa-l fut în nas pe Xi Jinping-pong, cu liliecii lui cu tot. #Acum!

30 august 2021 23:41

Baron in calduri: Sug EURO-poolla în schimbul unor "fonduri" adecvate daruirii si abnegatiei de care dau dovada pe acest forum.

30 august 2021 23:41

Baron in calduri: As da o muie. Vreau postac bolsevic, Acum! .

30 august 2021 19:35

Liviu Dragnea Daca era premier Shevil Shaideh, primea multe milioane de musulmani, futu-va-n gura de saraci!

30 august 2021 14:33