Oprirea procedurii de selecție a procurorilor de rang înalt, ca prima măsura în interimatul la Ministerul Justiției, reprezintă dovada cea mai clară că aceasta a fost miza principală a remanierii, afirmă fostul ministru al Justiției, Stelian Ion, revocat miercuri seara din funcție.

„Oprirea procedurii de selecție a procurorilor de rang înalt, ca prima măsura în interimatul la Ministerul Justiției, reprezintă dovada cea mai clară că aceasta a fost miza principală a remanierii”, transmite Stelian Ion.

Fostul ministru al Justiției acuză și schimbarea conducerii Direcției de avizare din cadrul MJ.

Integral pe Jurnalul Național



Comentarii

ion Text memorabil gandit de profesionisti cu experiente :"Am fost 11 ani broker pe bursă. Am lucrat cu cei mai buni jucători din piață la vremea aceea. Ca să poți rezistă în acea lume și să fii în top trebuie să ai o mentalitate de gambler (jucător - n.r.). Asta îți deformează personalitatea în timp. Ajungi la un anume nivel de insensibilitate, iar riscul devine un mod de viață. În viață reală devii distopic și chiar periculos. Pariezi viețile oamenilor ca și banii. Ești dispus să pui totul la bătaie pentru marele pot. Văzându-l pe Cîțu în ultimele zile, am avut o revelație. Băiatul asta nu face politică, ci pariază o miză. Indiferent de costuri, va merge până la capăt” - a scris brokerul ....

4 septembrie 2021 11:17

Mihăilă I., Minstru' al Epilarii Nationale Permanente eu intentionez să trec de la mască la cagulă / la burka, sau să ne tragem ciorapi de damă pe sfeclă, ca să fim (si) mai "protejati" decât EURO-maimutzele alea sinistre din poză.

4 septembrie 2021 7:06

Xi Jinping-pong - retine: Huawei, de cur sa ma iei!

4 septembrie 2021 7:00

Baronul în călduri Ji Xin Ping Pong Dragii mei dragi, dragilor mei dragi și iubiți neo-marxiști, eu vă transmit un mesaj din toată ființa mea neo-marxistă. Beliți Bula Better! De ce? Păi, eu le cam știu pe astea cu BBB că eu am suflat în țucal pe la Better Business Bureau pe meleagurile alea, așa că ascultați-mă pe mine că eu le știu pe toate astea ce țin de neo-marxismul nostru mult stimat și mult iubit. Vă iubesc cârnațul și belesc bula better și cu gura și cu curu, vorba cântecului, duru, duru, etc. (n.m.) Iubesc numai muia en-passant! (n.red.) Sug Euro-Pula, deci exist și # REZIST în chiloți la metrou! Cu respect, Paulus

4 septembrie 2021 5:57

Baron in calduri: mai ca l-as fute în cur pe Xi Jinping-pong si / sau în ciock (ca oricum nu vad nicio diferenta notabila între cele doua cavitati - e ca la celenterate, n.m.).

3 septembrie 2021 23:22

Baron corupt, putred de boga: aș fute-n cur un postac bolșevic. .

3 septembrie 2021 20:07

Un om 12:37, am votat PNL din 90 incoace. USR e infinit mai nobil decat dezaxatul de Citu.

3 septembrie 2021 15:34

Mi-aduc aminte când miniștrii PSD-iști, oamenii lui Dragnea în Guvernul Grindeanu și-au dat în bloc Demisia....I-au tras-o PSD-iștii lui Grindeanu, omul lor, cu Moțiunea de Cenzură și apoi în următorul Guvern Tudose au apărut aceiași Miniștri demisionari (cum dracu-i asta că pentru prostime nu se acceptă....nu poți reveni la aceiași Instituție dacă ai demisionat înainte....).Dar acum este chiar de Noaptea Minții !....Deci Miniștrii USR+PLUS alături de AUR-iți și de PSD-iști semnează și votează Moțiunea de Cenzură (care critică ineficiența taman a Miniștrilor USR+PLUS) și apoi visează ca și Tembelul ăsta constănțean să revină pe același fotoliu de Ministru în aceiași Coaliție dar fără Cîțu.....USR+PLUS-iștilor vă jucați precum ”Copilașii cu lopățelele în groapa de nisip” cu țara asta....Când vă spune lumea că habar n”aveți cu politica de unii vă aseamănă cu ”Piticii de Grădină” vă supărați !....Dar ăsta-i adevărul !....Adică scuipi cu flegmne 4 ani din Opoziție PSD-ul dar apoi lingi unde ai scuipat și votezi alături de ei Moțiunea unde ei susțin c-ai fost prost și ineficient !....Și mai visezi iar să ai mașină cu șofer la scară !....