Manchester United a fost condusă cu 0-2 de Atalanta la pauză, dar a revenit în partea secundă și s-a impus cu 3-2, în etapa a treia a fazei grupelor Champions League.

Cristiano Ronaldo a fost cel care i-a adus victoria lui Manchester United, prin golul marcat în minutul 81, datorită căruia echipa lui Ole Gunnar Solskjaer a devenit lider în grupa F.

La scurt timp de la încheierea partidei, Cristiano Ronaldo a transmis un mesaj, prin intermediul contul de Twitter, în care și-a arătat entuziasmul provocat de succes.

”Da! 'Teatrul Viselor' arde! Suntem vii! Suntem Manchester United și nu renunțăm niciodată! Acesta este 'Old Trafford'!”, se arată pe contul de Twitter al lui Cristiano Ronaldo.