Vicepreședintele PNL Alina Gorghiu a stârnit un val de critici și polemici după un răspuns halucinant oferit unui presupus antivaccinist. Bărbatul a întrebat-o dacă îi garantează cineva că nu pățește nimic în urma vaccinării, iar Gorghiu i-a răspuns: "Dacă mori o faci pentru tine, pentru sănătatea ta, nu pentru alții".

Într-o postare pe Facebook, vicepreședintele PNL și al Senatului, Alina Gorghiu, a încercat să-i mobilizeze pe urmăritorii săi să se vaccineze la maratonul organizat în weekend în Capitală:

"Mergi să te vaccinezi azi, dacă până acum nu ai făcut-o!", a fost mesajul acesteia.

Integral pe Realitatea.net



Comentarii

Măh Paulus, mă cac în pizda mă-tii și te fut numai în gură până te înnebunesc. Cu respect, Dan alias Elvis, alias ion, alias noi, alias je, alias xyz

24 octombrie 2021 23:34

@ 23 octombrie 2021 14:52 Fotbalistul lui Dinamo, Alexandru Răuță a fost luat cu EURO-salvarea chiar de pe gazon. (FRF a impus tocmai certficăcatul "verde" pentru toți jucătorii din Liga1.

24 octombrie 2021 21:19

@ 23 octombrie 2021 14:52 Un copil se prăbușește după vaccinul Covid la un Centru de Vaccinare din Sectorul 5 al Capitalei. VIDEO DRAMATIC la adresa: https://www.activenews.ro/stiri/Un-copil-se-prabuseste-dupa-vaccinul-Covid-la-un-Centru-de-Vaccinare-din-Sectorul-5-al-Capitalei.-VIDEO-DRAMATIC-170199

24 octombrie 2021 21:17

@ 23 octombrie 2021 14:52 Céline Dion și-a anulat toate spectacolele până în februarie 2022, acuzând dureri și spasme musculare severe care o împiedică să cânte. Simptomele corespund 100% efectelor adverse ale "vaccinului" anti-Covid - uite ca-i mai nimereste si pe alde cine trebuie, nu?!

24 octombrie 2021 21:15

@ 23 octombrie 2021 14:52 Sunt camila din coada "caravanei waxxinarii" si va invit la Tombola, sa va "imunizati" si sa câstigati câte un EURO-ciubuc în forma de Nucleu' Dur al EURO-poollii, pe care sa-l sugeti în public pe post de certificăcat "green"!

24 octombrie 2021 21:12

@ 23 octombrie 2021 14:52 citez (din memorie, n.m.): "Dacă mori o faci pentru tine, pentru sănătatea ta, nu pentru alții", boule ce esti - CE MAI ASTEPTI?!

24 octombrie 2021 21:07

@ 23 octombrie 2021 14:52 Hai mai bine sa sugem EURO-poolla cot la bot, sa ne vakssinam si sa #REZISTAM!

24 octombrie 2021 21:06

@ 23 octombrie 2021 14:52 Mai bine pupă-ne tu pe toți în pulă cu madam Șoșoacă de mână, că ș-așa sărmane pute de proastă ce e, ea e unică-n galaxia noastră, ea depășind etalonul prostiei obișnuite. Madam Șoșoacă sare des măgarul, căzând pe găoaza ei cea imensă, plină de căcat dospit. Să sperăm c-o să-i de covidul o muie curând de n-o s-o poată duce. Atunci să vezi și să nu crezi! Madam Șoșooacă urăște țara și nația română, din moment ce-i sfătuiește să nu se protejeze contra covidu-ului care e letal, adică mortal, scuze pentru pleonasm. Tu, ce pula calului de român ești băi Muie Paulus? Românul Pulii? Te muiesc până te ia mama dracului, imbecilule! Cu respect, Dan alias Elvis, alias ABCD, alias ion, alias noi, alias je, alias xyz

24 octombrie 2021 2:57

Pupați-o dulce în pizdirică pe Șoșoacă! Vă dă la toți lecții de inteligență, de cultură juridică și politică, dar și de cultură-cultură! Vă mai dă lecții de dragoste de țară și de oameni, de curaj și de demnitate. Că mai sare calul câteodată este adevărat, dar la mijloc cred că se află exasperarea de a vedea români prostovani și români antiromâni.

23 octombrie 2021 14:52

De ce nu se vaccineaza Sosoaca? Pai la gabaritul ei i-ar trebui cam 2(doua) kile de AstraZeneca. De ce nu poarta masca Sosoaca? Pai la ce gura mare are i-ar trebui o parapanta la gura si parasuta la fund.

23 octombrie 2021 12:21

Lulu Din putul adanc al gandirii pnl-istei !!!

23 octombrie 2021 11:15

Nea Costel Dacă mori, o faci pentru sănătatea ta!!! Gheorghita: Daca mori , suna-ma!

23 octombrie 2021 9:29

Ludwig Bauer Studiile clinice din Europa de vest și din Statele Unite arată concludent că tatuajele pe corpul uman scurtează viața cu aproximativ 5 ani, datorită cernelurilor impregnate in piele și care rămân o sursă continuă de intoxicare a ficatului. Convingeți-vă copiii să nu se tatueze!

23 octombrie 2021 4:40

Raluca Simona Gurgu, neuroloaga de la Elias în vârstă de 39 de ani, s-a stins din viață azi-noapte. După ce și-a administrat a treia doză de ser a făcut un AVC masiv și, în ciuda eforturilor colegilor ei care au făcut tot ce era omenește posibil ca să o salveze, s-a dus.

22 octombrie 2021 22:23

Dan Am scăpat de Udrea și ne-am pricopsit cu alte doua mahalagioaice , gorghiu și țurcan. Oare când va vota și românul cu capul nu cu picioarele incaltate in galoșii primiti de la partide?

22 octombrie 2021 22:03

Pardaillan "Dacă mori o faci pentru tine, pentru sănătatea ta, nu pentru alții". Deci este cat se poate de clar. "Eficienta"" maxima a vaccinului.

22 octombrie 2021 17:17

Proasta dă spectaculos cu mucii-n fasole! De unde se vede că lăbăreala galbenă ucide spiritul! Versul esențial din „Imnul Golanilor”: „Mai bine mort decât comunist” a ajuns să sune „mai bine mort decât lăbăral”! Adică de la LABĂ neomarxistă...