Pe mutește, Klaus Iohannis se pregătește să aducă PSD la guvernare. Klaus Iohannis este mai mult decât un simplu agent sub acoperire al PSD, el este însuși Nașul PSD.

PSD ar trebui să-i facă lui Klaus Iohannis statuie în curtea din Kiseleff. Nimeni nu i-a dat PSD-ului atâtea șanse de a guverna câte i-a dat Klaus Iohannis. Nimeni nu a negociat mai bine pentru PSD decât a negociat Klaus Iohannis. Nimeni nu a reprezentat mai bine interesele politice ale PSD decât a făcut-o Klaus Iohannis.

După alegerile de anul trecut, PSD era considerat bolnavul clasei politice și izolat într-un colț. Nici AUR nu s-ar fi asociat cu PSD.

Integral pe Republica



Comentarii

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Nu purtati masca! Nu va vaccinati! Pandemia este o mascarada. Virusul nu exista. N-a murit nimeni de Covrig! Mergeti la mitinguri, in piete FARA BOTNITA! lUATI-VA INFORMATIILE DOAR DE LA D-NA SOSOACA! Au vrut razboi cu poporul roman. Il vor avea!

23 noiembrie 2021 12:33

Pute Mai bine i-ar face o privata ca vad ca se usureaza in padure printre copaci !!

22 noiembrie 2021 17:55

xyz Johanis asta, trebuia demis, cand si-a tras Geaca Rosie, s-a flancat de niste haidamaci mardeiasi, a marsaluit agresiv pe strazile Capitalei, zbierand lozinci ruginite si dogite "jos comunismul", "muie/moarte PSD", "guvernul meu"--toate mizeriile astea, comise de Johanis in stilul cunoscut si practicat in anii blestemati 33' - 36'. Poporul plateste acum, cu sanatatea si viata, mizeriile acestui taranoi violent si agresiv.

22 noiembrie 2021 17:47

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Nu purtati masca! Nu va vaccinati! Pandemia este o mascarada. Virusul nu exista. N-a murit nimeni de Covrig! Mergeti la mitinguri, in piete FARA BOTNITA! lUATI-VA INFORMATIILE DOAR DE LA D-NA SOSOACA!

22 noiembrie 2021 16:52

x, alias xyz, alias Lute, care pute, militant PSD online x, esti prost. Iohannis a cooptat PSD ca sa scape de suspendare. Putin ii pasa de binele romanilor. Daca-i pasa, lasa guvernarea de dreapta.

22 noiembrie 2021 16:19

ciclop cetateanul k.w. iohannis - presedinte part time, primul navetist, primul schior , primul golfer , primul turist , profesorasul ajuns prin jocul politic in cea mai ianlta demnitare in stat, pe care , "ghinion, pas cu pas , intro pereoada scurta" a aratat ca nu o merita vrea sa incheie doua mandate cu scorul general 0-0 apoi trai nineaca , beneficii garla , cacalau maria ta !! Acum pentru a si vede visul cu ochii linge pe unde a scuipat - ciuma rosie, ciuma rosie !! daca avea demnitate si onoare ar fi demisionat dar nu are asa ceva si se face frate si cu dracu pentru a iesi basma curat !! Si mai are un obiectiv :dupa terminarea mandatului actual sa se ascunda pe sub " fustele " angelei al ale ursulei sau ale stapanilor lui americani , carora le aproba toate hachitele ; apoi sa primeasca un post caldut , mic, mititel dar cu imunitate mare, mare pentru a scapa de belelel care il astepta dupa colt- la terminarea mandatului!! dar exista solutia DEMITEREA !!

22 noiembrie 2021 15:21

ciclop iohannis - "ciuma rosie "acum linge unde a scuipat si o face de frica sa nu foie demis dar de ce ti-e frica nu scapi asa usor , PSD nu trebuie sa uite umilintele si bataia de joc la care a fost supus de k.w. iohannis , chiar dava acesta sta acum in genunchi in fata lor si se roaga : iarta-ma nene , am fos t copil prost,;el vrea doar sa scape de meritata suspendare si si-ar vinde si inima - daca ar avea asa ceva- in speranta ca va scapa dar sa astetam ca PSD sa se aseze bine in fotolii !! si sa mscoata la lumina mizeria de sub ores

22 noiembrie 2021 15:06

x Johanis, in al 12-lea ceas in drumul catre prapastie, a impus masura cea mai benefica pt Romania : guvern de alianta centru-stanga cu dreapta. Deoarece, Johanis si tot Poporul, au vazut ce dezastre au comis "rezistacii"/"dreptacii" lasati de capul lor, la Banii publici.

22 noiembrie 2021 15:05

Imbecil Io-s imbecil. Tipic pentru mine, votant IohANUS, popnar pasiv și pedofil dovedit.

22 noiembrie 2021 14:08

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Nu purtati masca! Nu va vaccinati! Pandemia este o mascarada. Virusul nu exista. N-a murit nimeni de Covrig! Mergeti la mitinguri, in piete FARA BOTNITA! lUATI-VA INFORMATIILE DOAR DE LA D-NA SOSOACA!

22 noiembrie 2021 13:27

Apel la bun simt Ba, pardon. PNL Citu singur a adus PSD la guvernare. USR era dispus sa refaca coalitia de dreapta dupa ce a fost umilit. I-au fost demisi 2 ministri. Deja anuntasera de la prima demitere ca vor iesi de la guvernare. Si s-a intamplat si a 2a demitere. Ce trebuia sa faca USR? Sa-si dea pantalonii jos si pentru a 3a demitere, futu-ti mortii ma-tii de handicapat?

22 noiembrie 2021 13:21

Ba ,pardon ! Nu Johanis a adus PSD-ul la guvernare,ci PNL-ul impreuna cu neispravitiii de la USR s-au straduit si au reusit asemenea performanta.Ce este de remarcat e faptul ca UDMR-ul este cel mai democrat partid ( ?? ) si o duce bine mersi alaturi de orice coalitiei, fluturand "patriotica" autonomie si infierand extremismul altor partide.

22 noiembrie 2021 11:19

Negruțiule, mă dezamăgești crunt! Ești băiat deștept, ce naiba! Ori ne iei pe noi de proști? Păi nu l-ați ales voi? Nu l-ați omagiat pe mii și milioane de voci? Când s-a îmbrăcat pentru voi nu în cămașa neagră a morții, ci în geaca roșie, cu unic scop să dea jos guvernele lui Dracne și să pună în loc gubiernul sau, adică al vostru, când nu numai că a tolerat tentativa de lovitură de stat din 10 august, dar a și sprijinit-o cu scârbiciile și cu justiția, când cu aceleași scule a manipulat/falsificat votul de la prezidențiale, europarlamentare și parlamentare, cu care v-a pus în brațe toată puterea, a fost pentru voi nu bun, ci un ZEU!!! Pe urmă cu ce ecce el de vină dacă guvernul său s-a dovedit corupt, lacom și INCOMPETENT cu spume? Adică ce-ai fi vrut tu, Negruțiule? Să murim cu/ca tonții pe mâna Câcîțului lăbărar? Chiar crezi că a recurs cu inima ușoară la pizdaci, pe care atâta i-a porcăit? Nu. A fost un gest de normalitate, cu toate că a venit mai degrabă din lene și lehamitate decât din grija față de români și față de țară. Ecce bine însă și-așa.

22 noiembrie 2021 11:09

Dan Vîlceanu, cel ce-l fute-n cur pe Cîțu ABCD, esti paranoic cand spui ca partidele de dreapta au incendiat spitale prin tara. Spitale au ars si pe vremea PSD. De 2 ani avem pandemia si retelele electrice sunt suprasolicitate. Cel putin tot atatea spitale ar fi ars daca guverna PSD. As urina pe tine, dar daca as face-o, as profana urina. Urina nobila de traseist...

22 noiembrie 2021 10:59

ABCD NU Johanis a readus PSD, la Guvernare, acest partid a beneficiat de NENOROCIRILE comise de "guvernul meu" PNL/USR-PLUS/PMP, care, prin ministrii si primarii lor, au reusit urmatoarele: sa incendieze 6-7 spitale in Tara; sa redacteze cel mai prost PNRR intarziat, nerealizabil si nefolositor pt. romani ; sa permita banditeste majorarile oribile la electr/gaze; sa nu creasca veniturile romanilor - muritori de foame si inghetati in case; sa paragineasca orasele si sa le umple de gramezi de gunoaie (Clotilda sect.1, Nicusor Dan), sa distruga parcurile si spatiile verzi....nu este loc aici sa listam nenorocirile "guvernului meu".

22 noiembrie 2021 10:20