România stă atât de bine la crima organizată, încât a ajuns exportator net în ultimii ani și lider incontestabil în domeniu. Ocupăm prima poziție în topul tărilor eurpene în materie de trafic cu ființe umane, top realizat oficial de Departamentul de Stat al SUA.

Criminalitatea românească înflorește în țară, unde interlopii au prins din nou cam mult curaj, încât au ajuns să amenințe poliția public, cu grenade și pistoale etalate în clipuri pe Facebook. Cea mai bună dovadă că lucrurile au scăpat demult de sub control este însăși vasta operațiune anunțată joi de poliție și procurorii DIICOT (Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism).

Au fost peste 400 de percheziții și descinderi la clanuri interlope din mai multe orașe, soldate cu reținerea a 154 de persoane, dintre care 36 puse sub control judiciar, iar alte două au fost predate altor țări în baza mandatelor europene de arestare.

Integral pe G4media.ro



Comentarii

Dan Tăpălagă: Protocoalele de la Nürnberg ne ofera însa certitudinea capturarii si spânzurarii vinovatilor de crimele împotriva umanitatii la care tocmai asistam zilele astea.

28 noiembrie 2021 21:30

fan Diana Ivanovich Șoșoacă:LIPITI-VA BOTNIȚA DE euro-RÂT SI DORMITI CU EA, ca sa va fiti mai "protejat" si "imunizati"-va cu 5 bustăre de Faizăr în ficat, ca sa calatoriti 2 saptamâni pe unde vrea muschii vostri!

28 noiembrie 2021 21:24

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Nu purtati botnita! Nu va vaccinati! Mergeti la mitinguri si in locuri cat mai aglomerate fara masca! Virusul nu exista! Este o mascarada. N-a murit nimeni de Covrig. Luati-va informatiile doar de la d-na avocat Diana Ivanovich Sososaca. Stie multa carte si mama ei este lidera masoneriei feminine din Romania. Vor razboi cu poporul roman? Il vor avea! Sososaca presedinte!

28 noiembrie 2021 11:33

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: LIPITI-VA BOTNIȚA DE euro-RÂT SI DORMITI CU EA, ca sa va simtiti mai "protejat" si "imunizati"-va cu 5 bustăre de Faizăr în ficat, ca sa calatoriti 2 saptamâni pe unde vrea muschii vostri!

27 noiembrie 2021 20:51

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Nu purtati botnita! Nu va vaccinati! Mergeti la mitinguri si in locuri cat mai aglomerate fara masca! Virusul nu exista! Este o mascarada. N-a murit nimeni de Covrig. Luati-va informatiile doar de la d-na avocat Diana Ivanovich Sososaca. Stie multa carte si mama ei este lidera masoneriei feminine din Romania. Vor razboi cu poporul roman? Il vor avea! Sososaca presedinte!

27 noiembrie 2021 6:58

Dan Tăpălagă: Nu înțeleg de ce inspectorii ANI și ofițerii DNA și DIICOT refuză să se ocupe de șpăgi de milioane de euro pe care le primesc medicii din România, mai pe față sau mai pe dos? Deghizate în "sponsorizări", șpăgile mascate erau publicate până recent pe site-ul Agenției Naționale a Medicamentelor în mod fragmentar, ba chiar selectiv, încălcându-se și în această privință legea. Dar chiar în timpul în care făceam documentarea pentru acest articol introducând pentru căutare în ultimii ani marele nume-cheie GHEORGHIȚĂ, toate sponsorizările de pe site-ul ANM au dispărut brusc, sub ochii redactorilor ActiveNews.

26 noiembrie 2021 21:17

Dan Tăpălagă: (alde) Sile Camataru va asigura o gama larga de "teste" pentru copiii din dotare!

26 noiembrie 2021 21:10

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: DORMITI CU BOTNIȚA PE FIGURA si daca simtiti ca va axfisiati si nu aveti o butelie de oxigen în dotare, atunci conectati-va la butelia de la aragaz - WAXXINATI-va ca sa va "imunizati" bustăr-beton!

26 noiembrie 2021 21:09

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Nu purtati botnita! Nu va vaccinati! Mergeti la mitinguri si in locuri cat mai aglomerate fara masca! Virusul nu exista! Este o mascarada. N-a murit nimeni de Covrig. Luati-va informatiile doar de la d-na avocat Diana Ivanovich Sososaca. Stie multa carte si mama ei este lidera masoneriei feminine din Romania. Vor razboi cu poporul roman? Il vor avea! Sososaca presedinte!

26 noiembrie 2021 12:46

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Nu pot vaccina ei, cat putem muri noi!

26 noiembrie 2021 10:46

Pute a căcat, deci e Paulus pron zonă, știți postacul bolșevic homosexual distrus 22:28

26 noiembrie 2021 7:15

Laura Pizdutza Ca @Dan Tapalaga: sugi EURO-poolla, ca io sunt cu "Parketu" Ioropean, nu ma ocup de tziganii vostri - ia de hai siktir si beshi de-aicea!

25 noiembrie 2021 22:28

DIICOT Nu facem fata, ca trebuie sa ne ocupam de "doamna" (de EURO-mumia) Ursula von der Pizden si de (alde) barbatu-so, carele au ajuns jupâni pe € 34.000.000.000,- din contractu' cu (alde) Pfizer. Cu respect, DIICOT

25 noiembrie 2021 22:26

Dan Tăpălag G4media.ro va propune si raspunsul la întrebare - LAURA PIZDUTZA CA - euro-MAIMUTZA mea!

25 noiembrie 2021 22:22

Nae Asta cu "control judiciar " sunt "frectii la picior de lemn " !

25 noiembrie 2021 21:49