Aproape 10.000 de noi cazuri de Covid și 30 de decese la pacienți confirmați cu noul coronavirus au fost raportate în ultimele 24 de ore, a anunțat vineri Grupul de Comunicare Strategică.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 9.884 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2, cu 99 mai mult decât în ziua anterioară. 1.047 dintre cazurile noi din 24 de ore sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Incidența a înregistrat creșteri în 42 de județe.

Integral pe Digi24



Comentarii

Băăă comentacilor, voi ce mai căutați aici? Voi nu vedeți că nu se mai ocupă nimeni de acest sit de presă? Voi nu vedeți că din 14 Ianuarie 2022 ăștia nu au mai publicat nici o știre nouă? Voi nu înțelegeți că ăștia își bat joc de voi? Măi bine anulau de pe net șergând acest sit de presă de care nu se mai ocupă nimeni. Păcat! Era un sit de presă bine organizat cu știri diverse din toate domeniile, dar a devenit un nimic păstrat pentru ce? Ca să puteți voi să comentați în draci ce? Că actualitatea nu se mai poate comenta. De ce vă mai pierdeți vremea aici? Să-i dăm o muie patronului Șopârloi exotic și să ne căutăm un alt sit de presă mai bun, că doar n-a murit presa de pe net. Ați perceput mesajul?

25 ianuarie 2022 19:16

Satanist LGBTIST Vaccinist ,apărător al drepturilor animalelor și împotriva schimbărilor climatice. De obicei toate calitățile astea sunt la pachet. M-aș sodomiza non stop cu urșii și cățelușii după care mi-aș omorî familia că nu s-a vaccinat. După acare aș ieși la protest împotriva înmulțirii populației. Închei mâncând aici căcat cu poftă.O zi normală din viața mea

25 ianuarie 2022 16:34

Cata dezumanizare, ce spirit diabolic la sobolanul de mai jos pune-i-as flori pe burta!

24 ianuarie 2022 19:40

JoahAnus, popnae pasiv și pedofil dovedit Cît de idiot să fii ca să mai crezi în imbecilitatea asta cu guvidu/? Exmplarul de mai jos (lgbt-ist probabil și activist de mediu) ne demosntrează ciă imbecilitatea n-are limită.

24 ianuarie 2022 19:02

Ai negaționist in bloc? Fute-l repede în cur sau măcar pișă-te repede pe el! Dă-i și-o muie cu căcat .

23 ianuarie 2022 13:12

Tocmai am urinat in gaoza unui legionar. Schelaia ca un sobolan. Scarboase fiinte!

23 ianuarie 2022 5:16

Azi am futut in cur un demon legionar. Am intinerit 10 ani! L-am intrebat ca Isus: "care e numele tau?". A raspuns: "Legiune!"

22 ianuarie 2022 12:58

Ai negaționist in bloc? Fute-l repede în cur sau măcar pișă-te repede pe el! Dă-i și-o muie cu căcat Să-i întărești imunitatea...

22 ianuarie 2022 12:33

Vreti, nu vreti, virusul a futut in cur paduchiosii religiosi conspirationisti Pndemia a divedit ca evolutia, mutatiile exista, spre disperarea Bisericii. In Germania, peste 25% din cei care mergeau la biserica nu mai merg si nu-si mai dirijeaza o parte din taxe catre biserici. la fel in America. Populistii gen Trump au cautat sa-si ascunda incompetenta, dar au fost infranti de virus. V-ati sui intr-un avion al carei companii a inlocuit inspetiile tehnice cu rugaciuni?

22 ianuarie 2022 10:34

Căderea Șandramelei Covid: Boris Johnson: FĂRĂ MĂȘTI, FĂRĂ CERTIFICATE! Traducere: Starea de Libertate

20 ianuarie 2022 21:54

Discursul oficial al Dictaturii COVID se prăbușește peste tot în lume Din ce în ce mai mulți oameni se trezesc din hipnoză și rezistența crește. Ce urmează? Editorial al lui CJ Hopkins Ce urmează nu o să fie prea plăcut, fraților! Rareori prăbușirea unui cult al morții e ceva plăcut. Vor fi gemete și scrâșniri ale dinților, vor fi discursuri incoerente și fanatice, ștergeri masive ale postărilor stânjenitoare. Va fi un adevărat tsunami de justificări disperate, de dezmințiri fierbinți, de aruncări nerușinate ale vinei asupra altora și alte forme de acoperire a fundului, în timp ce, brusc, vechii membri ai Cultului Covidian își iau un ultim respiro în junglă înainte ca adoratorii complet-vaccinați-și-boostați ai zeului „Sigur și Eficient” să se întoarcă împotriva lor. Da, exact, sunt sigur că ați remarcat, discursul oficial COVID este în sfârșit pe cale să se prăbușească, sau să fie demontat în grabă, sau revizuit din punct de vedere istoric, chiar sub ochii noștri.

20 ianuarie 2022 21:06

Ziare.ro Apreciem la maximum postarile EURO-gaozarilor nostri vakssinisti-elghebetisti si va uram toate cele bune (pâna una-alta, noi ne bagam EURO-poolla în el de site, ca ne-au bagat astia în concediu fara plata, ca cica nu merge treaba si sa nu ne plateasca de pomana). Cu respect, MEDIA-Planeta EURO-Maimutzelor

19 ianuarie 2022 22:12

Digi-n-kur24din24 Fute-l repede pe sobolanul gaozar-afirmationist 習近平 / 习近平 si pe co-calarii sai mâncatori de cacat / de câini de la Ambasada RPC din Piata Scînteii!

19 ianuarie 2022 22:08

Ai vecin GLOBAL-paduche? Utilizeaza insecticidul Zyklon-B si termina (rapid) cu el! E o indatorire patriotica!

19 ianuarie 2022 22:06

Ai vecin EURO-puslama USR+? Caca-te în gura lui / ei în mod periodic. E o indatorire patriotica!

19 ianuarie 2022 22:05

Ai vecin EURO-lack pedofil LGBT-ORL? Suna la 112 si termina cu el! E o indatorire patriotica!

19 ianuarie 2022 22:03

Ai vecin sobiolan HAUR-ist? Fute-n in cur acum! Sau macar urineaza pe el! E o indatorire patriotica!

19 ianuarie 2022 18:46

Aș da o muie cu căcat. Vreau postac negaționist. Acum! .

18 ianuarie 2022 21:17

George Simion, agent FSB V-am primis ca o sa moara mai multi romani? M-am tinut de cuvant!

18 ianuarie 2022 16:55

Fute repede un sobolan negationist! .

18 ianuarie 2022 15:12

Cunosti vreun negationist? Fute-l repede in cur sau macar urineaza pe el! Din cauza lor mor multi oameni nevinovati.

18 ianuarie 2022 8:57

Dan Vîlceanu, cel ce-l fute-n cur pe Cîțu xyz, imi era dor de gaoaza ta. Tot pe Centura prestezi? Si pe frigul asta?

17 ianuarie 2022 19:03

xyz Reproducem si speram ca nu-l suparam pe autor, postarea unui roman destept, scolit, cu simtul umorului de calitate (I.L. Caragiale), clasic, si-l felicitam, caci, ne-a inveselit saptamana :”Nae Tescovină, obărchelnerul de la restaurantul Cireșica: Omul are dreptul să fie om, iar porcul are dreptul să fie fript. Mie-mi place omul om și porcul fript. Pentru că Băsescu e beat tot timpul, nu-l prea găsești treaz niciodată, iar moaca lui patibulară spune totul, mai ales când beatul Băsescu te privește cu un ochi care se uită la făină și cu celălalt ochi se uită la slănina din bijboaca Elenei Udrea. Se uita la slănina respectivă. Acum Băsescu se uită cu un ochi la ocna unde va poposi ploada lui EBA, iar cu celălalt se uită la ocna Jilava, unde poate va ajunge dracului să dea socoteală pentru toate potlogăriile lui ilegale și pentru bătaia de batjocură făcută nației române. Tu-l în gură de Chior strâmb! Cu respect, Nae Tescovină”.

17 ianuarie 2022 11:03

Ecce Kur Rupt, bolșevic bătran, distrus de sodomie George Simion ma fute-n cur si-n gura si ma spurca plin de ura. Da, o iau la greu in cur si eu am postat la 22:04. Tocmai fusesem sodomizat. Trebuia sa-mi arat recunostinta.

16 ianuarie 2022 15:08

Digi-n-kur24din24: Fute-l repede pe sobolanul afirmationist 習近平 / 习近平 si pe co-calarii sai mâncatori de cacat / de câini de la Ambasada RPC din Piata Scînteii!

15 ianuarie 2022 22:04

Digi-n-kur24din24 Ati belit-o, fira-ti ai EURO-poollii sa fiti de "negationisti" cu mamelele voastre care v-a' facut cu tot, ca va da "incidenta" dracu' de naiba va gaseste - HAI SIKTIR!

15 ianuarie 2022 22:02

Azi am urinat pe un sobolan negationist. Am intinerit 10 ani! Amin!

15 ianuarie 2022 16:50

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! Virusul nu exista! N-a murit nimeni de Covrig! Nu purtati botnita!

15 ianuarie 2022 14:46

Fute repede un bou vaccinist. Inclusiv pe mă-sa vacă! .

15 ianuarie 2022 11:01

Fute repede un sobolan negationist! .

14 ianuarie 2022 18:09

fan Diana Ivanovich Șoșoacă: NU PURTAȚI BOTNIȚA! D-na Ivanovich Sosoaca este un Zelea/Zelinski Codreanu feminin. Ca si capitanul e din neam slav si e foarte violenta. Sosoaca presedinte!

14 ianuarie 2022 13:59