Premierul Emil Boc a fost huiduit, joi, la Alba Iulia, în timpul ceremoniilor organizate la statuia lui Mihai Viteazul, unde a depus o coroană de flori, transmite corespondentul Mediafax.Premierul Emil Boc a ajuns în jurul orei 10.00 la Alba Iulia, unde au loc manifestări dedicate Zilei Naţionale a României, iar în momentul în care a depus o coroană de flori la statuia lui Mihai Viteazul a fost huiduit de mai multe persoane din mulţime, acestea strigând şi "Hoţii".

În paralel, câteva zeci de membri ai PDL au încercat să acopere huiduielile, strigând "România, România", iar unii dintre aceştia s-au îndreptat spre cei care huiduiau, spunându-le să înceteze.

"Terminaţi, măi, nesimţiţilor", a strigat unul dintre bărbaţii aflaţi în zona în care erau grupaţi simpatizanţii PDL.




Integral pe Gândul



Comentarii

@ alior Ia-o de mănă pe Vasilica Piulii și pupați-l amândoi în găoz pe Vasile!

2 decembrie 2011 2:32

scursurile societatii BAI PUPINCURISTI AI HAZNALEI usl,VOI NU IL HUIDUITI PE BOC SI II HUIDUITI PE CEI CARE AU GUVERNAT INAINTEA LUI,DA PT CA usl CAT AU GUVERNAT AU JEFUIT SI DISTRUS TARA,DA PENSIILE VOASTRE SI SALARIILE SUNT LA ACEASTA ADUNATURA CARE VA PLATESTE SA FACETI razmerita si sa fiti antiromani,-----margeti la USL sa va luati pensiile si salariile ---INCA NU SA INVENTAT POMUL CARE FACE BANI PT PUTUROSI SI PUPINCURISTI

1 decembrie 2011 19:19

pensionar BRAVO.O SLUGA CARE FACE RAU POPORULUI SAU, SI PE PLAC STAPANULUI, NU MERITA RESPECT.CE VA FACE CAND BASESCU NU VA FI PRESEDINTE????SI LA RACHITELE VA FI HUIDUIT.

1 decembrie 2011 16:10

alior Traiasca Romania Unita !Traiasca romanii ! azi sarbatorim Evenimentul cel mai important, zoaiele politice si balacareala, le lasam de-o parte, macar azi !

1 decembrie 2011 12:53

alior vasile tot prost ai ramas ! romanii nu sunt canibali, precum stramosii tai trogloditi

1 decembrie 2011 12:50

ella De cand Iliescu si Roman au dat startul huiduielilor de Ziua Nationala la Alba Iulia - ii huiduiau tocmai pe urmasii celor care au facut Unirea - au creat un nou tip de celebrare a Sarbatorii Nationale. Multumim tovarase Iliescu ! Sa-ti fie tarana grea cat Universul, troglodit nenorocit !

1 decembrie 2011 12:45

traian pdl-isti ca huhurezii se pregatesc de noi hotii ,decamdata se ascund ca sobolanii...nu ies la vedere

1 decembrie 2011 12:44

Vasilica Pilu Vasile esti un tamp, iar mie ca femeie imi este rusine ca port acelasi prenume ca tine, sfant de Vasilica/Vasile. Ai invatat si tu o ,,melodie" tampita si o pui sa se rostogoleasca fara a lua in calcul problema in discutie. De ce nu vezi tu, adevarul ca sleahta USL-silor a pregatit terenul trimitand godacii lor sa arunce pata pe acest eveniment sfant al sarbatorii nationale? Dar de ce sa pierd eu timpul cu tine, ca asa cum comentezi, arati ca ai cenusa in loc de cenusie, ca sa-l citez pe un domn comentator. Blestemata sa va fie placerea de a murdari tot ce este sfant/romanesc, voi care nu aveti nici un Dumnezeu, ma rog, ateisti ca tatucul Iliescu, prindel-ar rasplata mortilor d ela revolutie

1 decembrie 2011 11:52

Simțirea nesimțirii! Emil Boc a fost aplaudat cu huiduieli, deoarece mulțimea a simțit mult prea mult batjocura portocalie. Cei care strigau despre nesimițiți sunt de fapt cei nesimțiți. Dureros de adevărat, nu-i așa? De fapt Emil Boc ar trebui apludat pe obraz, după care și omagiat cu o salvă de ouă proaspete în găoace, etc. Să se-nvețe minte!

1 decembrie 2011 11:46

VASILE Cetatenii despre care se zice ca erau simpatinzanti PDL, in realitate, erau niste mercenari SRI platiti cu ora, sa-l apere pe Piticul Nenorocit Boc de huiduielile multimii ! Fara SRI, Boc, Basescu si sleahta PDL ista, ar fi sfasiti de romani.

1 decembrie 2011 11:31