Traian Băsescu a făcut o baie de mulţime, joi, la Arcul de Triumf, la finalul paradei militare de Ziua Naţională. Liderul României a fost huiduit de o parte dintre oamenii care au participat la eveniment.

La sfârşitul paradei, preşedintele a plecat de la tribuna oficială către maşina prezidenţială. El s-a urcat în maşină, însă după câţiva metri autoturismul a oprit, iar preşedintele a coborât şi s-a îndreptat spre mulţime, arată Mediafax.

Băsescu a vorbit şi a dat mâna cu zeci de oameni. Au fost însă şi persoane care i-au adresat reproşuri. În plus, preşedintele a fost huiduit. Oamenii au strigat "Jos cu Băsescu" şi "Ruşine".

După câteva minute, preşedintele a urcat în maşină, însă doar pentru a traversa Piaţa Arcului de Triumf. Şeful statului a coborât din nou pentru a da mâna cu oamenii.


Comentarii

dankuk Mai asta, fara nume, esti un sobolan imputit. Nici macar nu ai curaj sa-ti dai un nume, suparaciosule. Am zis ca: cine se supara...masa-i curva, vierme!

4 decembrie 2011 0:06

@ dankuk Ai demonstrat că ești un mare idiot și un bou și mai mare. Boule!

2 decembrie 2011 20:20

dankuk Am demonstrat aici cat de prosti sunteti unii(cei care s-au suparat pe comentariul meu), va supara adevarul idiotilor? Cine se supara....

2 decembrie 2011 11:37

bobo au strigat cativa. si ce? oricine poate fi contestat. cand va fi altcineva presedinte va fi si acela contestat. nu poti sa-i multumesti pe toti.

2 decembrie 2011 11:17

cc bai comunistilor USL! La munca, nu la intins mana! Popor de lenesi si betivani tinuti acasa pe banii nostri pentru ca asa i-a invatat PSD-ul si mai nou si PNL-ul! Puneti mana pe munca ca de aia va merge cum va merge, comunisti cersetori!

2 decembrie 2011 9:17

NR @VAL, DANKUK SI NU NUMAI - DACA NU INTELEGI MOTIVUL PT.CARE CHIORU A FOST HUIDUIT, ORI NU TE DUCE CAPUL, ORI ESTI UNUL DINTRE MANCATORII DE KAKAT SI PUPINCURISTII ACTUALEI GUVERNARI, ORICUM, ESTI IRECUPERABIL. SA NEGI STAREA DEPLORABILA IN CARE SE AFLA CETATENII ACESTEI TARI DATORITA BASINOSULUI, BOCULUI, FRUNZELORVERZI SIN ELENELOR (IAR LISTA POATE CONTINUA) INSEAMNA CA SE ADEVERESTE MAZIMA / SA NU TEPUI CU PROSTII CA AU MINTEA ODIHNITA/ ASA CA VA LAS IN PROSTIA VOASTRA. ORICUM, SE APROPIE CU PASI REPEZI ALEGERILE SI-ATUNCI SA VA VAD!!!

2 decembrie 2011 7:43

@ dankuk Tu nu ești un bou infantil, ești un Bou în toată regula. Dacă nu poți sau nu vrei să-nțelegi motivele ptr. care a fost huiduit Băsescu, dute dracului și te culcă. Nenorocitule! Cretinule!

2 decembrie 2011 2:24

dankuk Un popor de boi infantili, asta e poporul roman! Sunt sigur ca ar fi huiduit pe oricine ar fi fost presedinte. Nu Basascu a facut Unirea si nici alt presedinte, mai inapoiatilor! Anul viitor vine altul pe care sa-l huiduiti. Rusine. Il puteti huidui cat vreti, dar macar de ziua nationala lasati-l in pace(oricare ar fi presedinte) si sa aveti un pic de respect pentru ziua voastra, a romanilor.

2 decembrie 2011 0:15

val Ma mir citi aplaudaci are Bashinescu si ce calitate au, vorbe de mahala. Se pare ca opozitia unita cu toate gafele facute , vezi cazul Geoana sau incercarea lui Antonescu de ai mai diminua greselile lui Iliescu, sa nu spun crime, are destul de multi sustinatori. Cei care il iubesc pe Bashinescu sa nu uite ca acesta a ajuns presedinte prin frauda asa ca nu merita nici un respect, la fel ca orice hot. Daca va place de el puteti sa-l luati acasa viu sau impaiat si sa-l admirati in liniste. Majoritatea populatiei este foarte nemultumita de cum a fost condusa tara de Javra Ordinara si sleahta lui de hoti. Sustinatorii lui Bashinescu probabil sin cei care traiesc bine conform indemnului sefului lor dar restul populatiei o duce de azi pe miine si deabea asteapta sa cada aceasta conducere.

2 decembrie 2011 0:03

A scăpat mult prea ieftin! De fapt trebuia nu numai huiduit, ci apludat pe obraz, sau cu o ploaie de ouă proaspete în găoace. Dar mai e încă timp pentru asta. Să trăiți bine!

1 decembrie 2011 23:48

Marian Pentru redusii care nu inteleg de ce e huiduit Base va spun ca fug investitorii straini de Romania ca de dracu spun ca nu amai au incredere in conducere si ca este corupta pana in maduva oaselor. Bancile si-au redus la minim activitatea ca sa nu plece de tot ca nu da bine in Europa. Vedeti tembelilor PDL cate sedii de banci straine s-au inchis in fiecare oras, cel putin jumatate din cele existente.Vedeti cat se fura din banul public investind in parcuri la tara in care pasc gainile si vacile ca in India. Vedeti cate sali de sport si bazine de innot in care s-au investit bani publici stau nefolosite. Vedeti cati batrani isi dau duhul zilnic pentru ca nu au bani de medicamente sau nu au parte de un tratament in spital. Vdeti cati romani si-au luat cu ei copiii in starinatate si nu se mai intorc. Astea sunt motive sa-l aplaudam pe Presedintele jucator care ne-a vandut la marele licurici si cine mai stie cui???!!!

1 decembrie 2011 23:40

stat mafiot presedinte?! basescu e presedinte?! io zic ca e doar ..presh..

1 decembrie 2011 22:54

razvan @laur, mai citeste o data stirea, e data chiar de antena lui Gadea! Din ea intelegi ca sunt doar "vreo 5%" care mai sunt "pro-regimul asta"? Se pare ca zeci de oameni au tinut sa dea mina cu Basescu - doar citiva, pe margine, au huiduit. Adusi de usl? Bugetari sindicalizati? Tu sa iti raspunzi. Basescu nu e cel mai bun, dar e cel mai bun rau posibil. Nu asta facem de 21 de ani incoace, alegem intotdeauna cel mai mic rau? DEZASTRUL Romaniei azi este ca nu exista o oferta de ceva mai bun. Pentur prima data ajungem sa alegem, cu buna stiinta, CEL MAI MARE RAU doar din ura fata de portocalii. Si manipulati de anateme si irealitati. Dam foc la casa si apoi asteptam sa vedem ce se intimpla...

1 decembrie 2011 20:32

curiosu' pt HASNAUA usl: pai uite ca dau cateva: casa din Mihaileanu, Flota, 20 de miliarde euro de la FMI, securitate, nepotism, betivan, curvar mincinos, ........

1 decembrie 2011 20:32

curiosu' maria, vezi ca se arde mancarea. mergi la cratita, mai femeie, ca acolo este locul tau.

1 decembrie 2011 20:25

EU HUO PRESEDINTE ,HUO GUVERN, HUO PRIM MINISTRU INCET LA MINTE ,HUO ELENELOR CARE NE-AU DUS DE RIPA ,LUPESCU, CEAUSESCU, UDREA

1 decembrie 2011 19:47

Maria La multi ani ROMANIA . Felicitari d.lui presedinte Basescu a facut mult bine acestei tari. Celor care acuza fara argumente proferand invective va intreb unde ati fost cand sub d. l iliescu s-au vandut pe nimic activele tarii ,s-au devalizat banci ,Caritas, FNI?

1 decembrie 2011 19:40

Mihai LA MULTI ANI ROMANIA! Macar pentru o zi uitati de culoarea politica si fiti frati caci asa o tara frumoasa o merita .

1 decembrie 2011 19:35

HAZNAUA usl BAI CURIOSULE SE VEDE CA ESTI UN INVERSUNAT PUPINCURIST AL HAZNALEI usl,ceCE SCRIE EDGAR ESTE PURUL ADEVAR ,DA VA DOARE PE VOI CEI CARE ATI JEFUIT SI DISTRUS TARA,VA DERANJEAZA ADEVARUL,DA BASESCU ESTE PRESEDINTELE ROMANILOR,DA NUI BUN PT VOI MAFIA DIN usl CA NU A FOST CU VOI,VOI SUNTETI OBISNUITI CU CRIMINALUL iliescu CARE A RANJIT IN FATA NATIUNII SI VOI ATI JEFUIT SI FURAT,TAPUL A FOST O MARIONETA A VOASTRA STITI CA EL TINEA DE SASE SI VOI FURATI,BASESCU NU ESTE CU VOI SI DE ACEIA NUI BUN ,LA CAT ATI FURAT SI DISTRUS TARA TRABUIA SA RAGAITI DE PUSCARIE ,NU SA FITI LIBERI SI SA SEMANATI URA SI DEZBINARE IN RANDUL [POPORULI,CURIOSUL ESTE DERANJAT IL ZGARAIE ADEVARUL IN URECHI,BAI LOAZA AS-TI INTRE BINE IN CAPATANA usl=psd+pnl+pc=ROSTESTE TU UN NUME DIN ACEASTA ADUNATURA CARE SA NU FIE CORUPT --TU CE HRAM PORTI

1 decembrie 2011 19:07

emil ....da se huiduie 364 de zile si una se ia pauza ,da asta ii presedinte ?....ales cu voturile de la paris!?

1 decembrie 2011 19:05

antiantene si irealitate la munca ba nu la intins mana

1 decembrie 2011 19:05

MIHAI MI-ASH FI DORIT CA IN ROMANIA SA FIE MAI MULTI ANALFABETI. DE CE ? PENTRU FAPTUL CA MULTI NU AU CREER(LA FIGURAT) DAR SE APUCA SA FACA FEL DE FEL DE COMENTARII SI INFESTEAZA RUVRICILE DE COMENTARII CU TOT FELUL DE INEPTII SAU TAMPENII....BAI.............LOR, NU MAI SCRIETI, SPUNETI-VA ION GAND CE ATI FI VRUT SA COMUNICATI SI TRAGETI "FERMUARUL"......

1 decembrie 2011 19:04

Marian Trambitasii lui Base au lucrat bine azi pe net.Ei cred ca Base merita aplaudat pentru saracia si dezastrul in care a adus tara , dar sunt simbriasi instruiti sa scrie nu o faca manati de nevoi asa cum scriu cei multi. Exista in Romania o categorie care il sustine pe Base, dar ori sunt tampiti si nu privesc ce se intampla in jurul lor, cu rudele lor cu pensionarii, cu oamenii bolnavi, ori sunt beneficiari ai functiilor bine platite de PD-L. Daca am avea un presedinte cinstit cu poporul, drept in aplicarea legilor, cu un limbaj civilizat, cult, patriot si nu ar face politica incalcand Constitutia lumea l-ar aplauda.Uitati ce fac Obama, Szarkizy, Medveev, Merkel s.a. pentru tarile lor si comparati cu cea afacut el in 7 ani si mai inainte daca mai va tine gandirea.

1 decembrie 2011 19:00

NEUTR ONU TOTALA nepotrivire de nuanta iar cei care au publicat inrtii ,injurii calomni in aceasta zi sunt or HANDICAOATI IRECUPERABILI sau au alte interese idioate.In fond azi este sarbatoarea tuturor romanilor,dar,ca,exista acest DAR ,NICIODATA NU VA FII padure fara uscaturi.MUREATI prostalailor daca mai asteptati o zi?Nu sunt adeptul sau sustinatorul vre'unui partid din buda noastra,dar este jignitor ca in capete nu aveti macar un dram de bunacuvinta fata de aceasta zi.Cred ca ar trebui sa va rusinati,ca doar sunteti romani si va iubiti tara,care trece intradevar prin o perioada grea.

1 decembrie 2011 18:50

La multi ani ascultati Ioan Bocsa- doru m-o purtat. Macar astazi sa ne purtam mai frumos. Si daca se poate si maine, poimaine...

1 decembrie 2011 18:48

KOTUSAREY LA MULTI ANI ROMANIE,SI ROMANI!NU CONTEAZA AZI CINE PE CINE URASTE SAU IUBESTE AZI E ZIUA TUTUROR CELOR CE SIMT ROMANESTE SI SE EMOTINEAZA LA AUZIREA IMNULUI NATIONAL.DE RESTUL AVEM TOT TIMPUL SA NE OCUPAM MAINE,AZI HAI SA DAM MANA CU MANA!

1 decembrie 2011 18:48

cristi23 ''curiosu'' ti-as zice cateva dar e ziua Romaniei

1 decembrie 2011 18:38

UN ROMAN VOI,CEI NEMULTUMITI DE BASESCU SI FIICA-SA,DE CE NU CANDIDATI LA VREO FUNCTIE SA VA VEDEM DE CE SUNTETI INSTARE?CA DE VORBE ,AVEM PODUL PLIN! LASILOR!ARATATI CE PUTETI CU FAPTA NU CU CLANTA!

1 decembrie 2011 18:29

antijavre curiosu' imi beleste osu

1 decembrie 2011 18:15

curiosu' aceleasi cuvinte pe care le-am scris pt edgar si pt sabin sunt valabile si pt cristi23: multi prosti mai sunt in tara asta!

1 decembrie 2011 18:12

antirosu, antiilici si acolitii sai La multi ani Romania!

1 decembrie 2011 18:11

observer Huiduieli previzibile,tziganokgbistii Iliescu si Felix si slugile lor Tonta si Antenescu au facut ce stiu ei mai bine.Base insa le-a dat mure.A plecat din locul unde erau "fluierasii"si s-a dus cu masina 100m mai departe unde a coborat linistit si a dat mana si s-a salutat cu multimea.

1 decembrie 2011 18:10

cristi23 de unde ai scos tu 5% ? din ce se scrie pe forumuri? A fost votat , pe el il avem.de bine de rau nu o ducem chiar asa de rau.Sunt altii care o duc foarte rau. Politica reflecta populatia. Ei de unde s-au ridicat? Dintre noi au plecat. Si la cum ne educam copii nu are cine sa-i inlocuiasca. ne dam in cap unul altuia sa iesim in fata si ne miram ca de ce avem asa politicieni. Nu stim decat sa ne plangem, sa injuram si sa criticam. Se vede rautatea in voi.Copii nostri ce sa invete de la noi? Trebuie sa-i educam sa fie patrioti si sa faca ceva pentru tara. Multi gandesc: '' de ce sa fac eu ceva pentru tara asta cand ea nu face nimic pentru mine?'. Si cand o sa creasca si o sa devina politicieni la fel o sa gandeasca..Si va mai mirati.E plin de stiri despre huiduieli dar de lucrurile frumoase nu s-a scris nimic. Rusine. La multi ani Romania si romanilor adevarati

1 decembrie 2011 18:04

FLORIAN de ce e basescu cel mai bun.?...ca nu explica unde e flota?...ca nu explica cum a ajuns aia mica de nu stie sa vorbeasca, europarlamentar? ca nu explica de unde are aia mare atata banet?ca nu a vrut sa faca autostrazi? ca nu vorbeste cu nici un presedinte din afara sau mai bine ca nu vorbesc aia cu el..?ca se afiseaza cu tiganii ?etc sa nu monopolizez ca oricum nu va raspunde niciodata.....SI TREZITI-VA ROMANI ......NU A EXISTAT COMANDANT DE NAVA SA NU FIE ETC ETC ,,,,IAR EL A FOST SI LA BIROURI LA ANVERS,,,,,ADICA MAI SUS DE ATAT......SA FIE SANATOS...

1 decembrie 2011 18:00

laur sabin,edgar si vreo 5%cat! mai sunteti pro regimul asta !cel mai odios,mai antiromanesc si mai necalificat din istoria Romaniei care a adus tara in DEZASTRUL actual!va rog sa incetati! Copii vostrii,parintii vostrii,cunostintele voasttre va roaga sa incetati! E ziua Romaniei! Sunteti penibili,mincinosi partasi la crima asta care se face azi impotriva Romaniei! Nu aveti nici o legimitate cand nu mai reprezentati pe nimeni!

1 decembrie 2011 17:30

Anca T La multi ani Romania! Este o mare rusine pt tara ca sa asistam la huiduirea presedintelui actual si al prim ministrului intr o asemenea zi! Nu inteleg de ce se permite ca unor oameni bolnavi grav ca acest edgar sa posteze in aceasta zi ! Aici nu e vorba de libertatea opiniilor ci de acceptarea alaturi de oameni normali a unor derbedei bolnavi ca ecest edgar sau cum il cheama ca si da nume diverse!

1 decembrie 2011 17:23

La multi ani ,Romania! Activisti obisnuiti sa li se dea,ca stiu sa latre de la Stefan Gheorghiu.au inceput sa huiduie,pentru ca sint incapabili sa gindeasca independent.Traian Basescu este cel mai bun presedinte pe care l-a avut Romania vreodata si este o mare sansa ca acum,in aceasta perioada de criza, a rezistat tuturor presiunilor facute de ADEVARATII DUSMANI AI ROMANIEI.Numai un orb nu poate vedea ca ciuma rosie,aplaudacii de la congresele PCR sint aceiasi care huiduie azi.

1 decembrie 2011 17:14

Mirax Alcoolul este viata si viata e alcoolul , traim in pericol....si mai e ceva ...daca as fi o zi presedinte v as amaneta pe toti si nu ma ti prinde.....

1 decembrie 2011 16:47

curiosu' Sabine, esti foarte aproape de edgar. multi prosti in tara asta!

1 decembrie 2011 16:14

SABIN Atat am invatat de la tiganul iliescu si de la jidanul roman ca de ziua nationala huiduim pe COPOSU sau pe oricine reprezinta ceva in tara aceasta.Dupa ce huiduim si semnam ca am primit diurna mergem la tuica fiarta gratis

1 decembrie 2011 16:08

pensionar CEI CARE SE INGHESIUA SA DEA MANA SPER CA ERAU DE LA SRI, ACTIVI, S-AU PENSIONARI.UN PENSIONAR NORMAL CARE E CONDAMNAT LA MOARTE DE SISTEMUL SANITAR DE LA 1 DEC 2012 NU POATE DA MANA CU ACELA CARE O CONDAMNA LA SARACIE, LUCIE SI MOARTE SIGURA.SI ASTA DUPA 41 ANI MUNCA IN SISTEMUL SANITAR, CU 17 ANI SCOALA DIN CARE 6 DE FACULTATE.

1 decembrie 2011 16:05

Prodan Nicolae De data aceasta nu scriam nimic dar, unii lasa de dorit, cum ar fi: gabriela, vrem ca Basescu si acolitii sa nu mai zica ca ex.: Rosia Montana face locuri de munca dar, omoara oameni. Puteam sa avem locuri de munca in multe domenii bune care ne aliniau in U.E., mai documenteazate duduie si se huiduie oricand si nu functia ci omul.

1 decembrie 2011 15:45

cititor Edgar nu e prost, e de-a dreptul idiot !

1 decembrie 2011 15:43

curiosu' bai, edgar, da prost mai esti, mai omule!

1 decembrie 2011 15:39

Alegatorul cioban Gabriela se vede de la o posta ca esti 'o basesciana' dar te intreb : cine este in fruntea tarii ,cine da tonul ? Nu te mai baga in fasolea electorala ! Un cioban

1 decembrie 2011 15:34

Mirax Ai distrus tara...ai terminat poporul .... ramane singura forma de protest intr un stat care suprima libertatea...Sa triesti bine Basinescule,,,,tu cu neamul tau ca poporul rabda....UN TIRAN!!!!!!

1 decembrie 2011 15:34

RUSINE VOUA CE SA LE CERI UNOR RETARDATI PLATITI DE CEI DIN usl SA FACA ATMOSFERA ANTI------RUSINE ESTE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI,PRESEDINTELE ESTE ALESUL NATIUNII NU A UNEI HOARDE DE DERBEDEI PLATITA SA DENIGREZE ACEASTA ZI -----SE STIE CINE INCITA NATIUNEA LA RAZMERITA---RUSINE

1 decembrie 2011 15:31

Ieșeanu Basarabean Cei care huiduie sunt oamenii rușilor, adică a lui Iliescu și Vadim, și care de fapt huiduie ziua întregirii neamului românesc. Sunt aceiași filoruși sau agenți ai Moscovei care au huiduit și la 24 Ianuarie la Iași.

1 decembrie 2011 15:31

edgar Sa ne traiti Domn Presedinte ca i-au inebunit DESCINDERILE. Ati inceput programul satanic iliescu de intristare a Romanilor de Sfintele Sarbatori scarbe securist ativisti UTecisti comunisti USL. Capusi diabolce pline de sangele Romanilor, indraciti de satanicii stapani tiganii borati turnatori si securisti. Stapanii PC, Familia voiculestior umflati de bucati din Romania daruite de tiganul borat iliescu pentru crime dinainte de 1989, familie blestemata de crimele lor de intristare vrajba dezbinare cu minciuna prin antenna 3 cu pocaiti ca gadea si balosi ca badea si alte jiganii criminal pagane. Schilodul tigan turnator vantu al carui suflet criminal apare pe hoitul lui, imbogatit din omor de pensionari si acoperit de acelas tatuca satanic iliescu si tiganul borat nastase si tiganu borat ponta si balosul sova si alti luptatori ai diavolului USL. Cioara borata patriciu criminalul resurselor naturale si bugetului cel care a mutat rompetrolul la limbotenii olandeze ca sa nu plateasca impozite la Romanii carora le datoreaza MILIARDE si manevreaza justitia sa se imputa pentru el stapanul PNL al albului borat turnator si repetent crin si al grecoteiului repetent hostit tariceanu si cioara armeneasca vosganian si hoaste fara tara cornea campeanu topescu a caror familii lacome ii impinge sa-si vanda sufletul satanicului iliescUSL care au falimentat Romania deschis fara perdea. Si alte ciori borate care indeamna la demonstratii criminali ai Revolutiei descoperiti ca sant Falsi Revolutionari si alti buhaiti borati Romani fara tara care refuza sa vada a in 2 ani Romania a Progresat mai mult decat in 18 ani de primitivism communist tiganesc borat. Iata ca USL au programe dar in ceafa lor buhaita baloasa programul este sa se LEGALIZEZE CRIMELE SI HOTIILE LOR ca i-au inebunit DESCINDERILE caci nu le-a ajuns cat le-a dat tiganul iliescu si faceau bani din piata neagra traffic de personae pedofilie prostititutie crime si tragdie clanurile parlamentare de primarii de mahalale create de tiganul satanic iliescu cand a demolat industria si agricultura Romaniei a delapidat fondurile ceausestilor a vandut milioane de case si apartamete si a impartit banii la cei mai hidisi si borate tigani si romani. Si acum vrea sa intristeze Romania sa nu mai DEMONSTREZE mpotriva lui si a slehtei de criminali securisti ai Revolutiei care se ascund acum in USL pe la companii fantoma ale lui voiculescu patriciu si vantu. Cine uita ca iliescu si criminalii lui care ao pe constiinta mascrul Romaniei sint boala si blestemul Romaniei sint sau bolanzi de-ai lor sau minti slabe imbecilizate de cei mai tampiti tigani si romani.

1 decembrie 2011 15:16

costi chiar ciobani si prosti sunt unii din astia.ducetiva dracului la ponta si nastase sa va dea ei cu ambele maini.imi pare rau ca avem aceste specimene in aceasta tara

1 decembrie 2011 15:13

cristi23 La multi ani Romania.

1 decembrie 2011 14:49

victor la anul la alegeri,iar se va alerga dupa galeti,ulei,si alte tampenii electorale.si la vot...ala care mi-a dat sapca si galeata maica,pe ala am pus stampila,da.dar cum noi ne pricepem dupa tusa la toate....cum sa nu comentam.

1 decembrie 2011 14:44

victor cand ieseau profesorii anul trecut in strada,urla prostimea pe la colturi si la carciuma..acum...vai,ce moment oportun am gasit sa huiduim.daca era vremea mai urata,numai era nimeni sa strige,ca erau la rand la tuici

1 decembrie 2011 14:42

victor de strigat poti striga sus/jos,numai ca trebuie stiut si locul si momentul

1 decembrie 2011 14:40

MItici fomistii si de ziua Rromania , scheauna a foame , doamne ce jeguri , mai e un pic si vin maidanezi de ponta si antonescu la putere , sunt curios daca vor mai scheuna de foame ...

1 decembrie 2011 14:00

vasile huiduitoru E clar, antenele s-au vindut si ele! Felix.Gadea, Ciuvica, sa va fie rusine! Cum vine asta: "Basescu a dat mina cu oamenii"? Care oameni? Nu il huiduie toata tara? Nu arunca in el cu oua? Nu ii fac reprosuri? Adica, vreyti voi sa intelegem, mai sunt doi-trei vinduti pupinbasisti care mai dau mina cu javra ordinara? Rusine lor, daca mai sunt astfel de tradatori de neam - si rusine voua, ca dezinformati populatia!

1 decembrie 2011 13:59

mircea celbatrin daca e ziua nationala nu se huiduie?de ce eu sa inghit broscoiu si ei sa manince liistiti cozonacu? EU, amaritul ce-mi numar cartofi si boabele de fasole mai am un drept:sa votez cu cine vreau EU! si pina atunci strig jos /sus cum vreau EU!

1 decembrie 2011 13:51

victor cand trebuie sa iesiti in strada,nu iesiti.si acum,de ziua nationala,nu de ziua lui basescu,hop la huiduieli si apoi la fasolica cu tuica aferenta. asta inseamna ca...nu prea intelegeti care e semnificatia acestei zile.nu ca as fi eu un mare patriot,dar....

1 decembrie 2011 13:18

Borat Sagdiiev @gabriela= ce stie taranu ce e ciocolata/mananca hartia si arunca bucat! la ce te asteptai? era un ghiuj batran la un moment dat cu o caciula de astrahan gri cum numai cadrele militare au -si bashinosu ii striga *rusine * dar cred ca se referea la pensia lui militara de 5000 lei/luna! iar la Alba Iulia era toata opozitia in par in frunte cu Trio Biberon -Macanel.,Cracanel si Sifonel-liderii opozitiei !bineinteles ca au strigat ce au facut in olite dimineata! se mandresc si ei ....

1 decembrie 2011 13:18

freejack Asa este, ai dreptate. Nu se huiduie un presedinte, dar un escroc national DA.

1 decembrie 2011 13:14

Rodica mda/ Basescu este contestat,huiduit ,injurat..! Iata si azi de Ziua cea mare. Numai o voce feminina se auzea in spate; "Domnu Basescu....domnu Basescu...".!! Problema care se pune este daca, dupa el, vor veni conducatori mai buni ...sau vom constata ca se poate si mai rau ? Eu zic ca Basescu o sa fie apreciat corect abia dupa ce ii vom vedea pe altii in locul sau.Romanii intotdeauna s-au lasat entuziasmati de noii lideri prezentati de media,au ales si au vazut ca s-au inselat.Acum ,sforarii din umbra ,le pregatesc romanilor alta momeala, USL ! Cei doi lideri (Ponta &Antonescu)sunt mereu cultivati si prezentati de o mare aprte din media ca salvatorii Romaniei..! Li se trece cu vederea greseli impardonabile. Li se trece cu vederea actiuni total nedemocratice.Ma tem ca dupa alegeri ne vom da seama ca iar ne-am lasat pacaliti. Cred ca romanii n-ar mai trebui sa voteze pe cei prezentati de manipulatori de profesie...ca.."singura solutie" ,singurii care au sanse!Sa aleaga ,gandind cu capul lor, nu cu al altora!

1 decembrie 2011 13:13

gabriela ce vreti sa va dea BASESCU daca magistratura corupta si bogatii nu vor sa va dea ? faceti manifestatii la vilele bogatasilor , la Patriciu , la VANTU ...

1 decembrie 2011 12:53

gabriela de ziua nationala a tarii nu se huiduie un presedinte , ciobanilor !

1 decembrie 2011 12:50